monitorulcj.ro Menu
Sport

„U“ Cluj, învinsă de Rapid cu 2-1

Formaţia Rapid a învins, luni seară, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-0), echipa Universitatea Cluj, în ultimul meci al etapei a XV-a a Ligii I.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Herea '26 şi Grigorie '81. Pentru Universitatea Cluj a înscris Drăghici, în minutul 90+3.

În minutul 56, în urma unei încăierări între mai mulţi jucători, au fost eliminaţi de pe teren Daniel Pancu şi Alex Dos Santos.

Universitatea Cluj: Balauru - Ciupe, Christou, Erico, V. Lupu - Paulinho (Krumov '86), Pătraşcu, V. Gheorghe (Drăghici '70), Năstăsie (Nicola '73) - V. Dinu, Alex Dos Santos. Antrenor: Marius Şumudică.

Rapid: Pecanha - Al. Coman, Abrudan, Glauber, Milisavljevici - Pavlovici, Grigore - Teixeira (Goga '88), Herea (Surdu '90), Renan (Grigorie '61) - Pancu. Antrenor: Marian Rada.

Cartonaşe galbene: Pătraşcu '10, Lupu '89 / Herea '31, Renan '38, Grigore '50, Glauber '53, Al. Coman '86, Grigorie '90+2

Cartonaşe roşii: Dos Santos '56 / Pancu '56

Arbitri: Paul Unimatan (central) - Cristian Nica, Daniel Ciocănea (asistenţi) - Dorian Micloşina (rezervă)

Observatori: Ioan Zare, Costin Toma.