monitorulcj.ro Menu
Sport

„U" Cluj, îngenuncheată de Nicolae Dică

„U" Cluj a pierdut bătălia cu Viitorul Voluntari și continuă să tremure în lupta pentru evitarea retrogradării.

„Șepcile roșii" au cedat cu 0-1, printr-un gol marcat de Nicolae Dică, în prelungirile partidei.

Final de meci.

Min 90+1 - GOL Viitorul! Înscrie Dică cu capul

Min 80 - Daminuță trage violent, mingea se scurge puțin alături

Min 76 - Intră Marin în locul lui Gavra

Min 65 - Cartonaș galben pentru Gavra

Min 63 - Lungu expediază o torpilă de la mare distanță, Balauru intervine cu greu

Min 58 - Tănase este schimbat cu Axente

Min 57 - Larie reia cu capul mult peste

Min 50 - Daminuță trimite puțin peste. Veselovsky era ieșit din poartă

Min 49 - Gavra centrează periculos, Veselovsky iese și boxează

A început repriza secundă. De la gazde a ieșit Lazăr și a intrat Țîru

Final de primă repriză.

Min 43 - Universitatea cere penalty la un henț în careu, dar Hațegan lasă jocul să continue

Min 42 - Intră Machado în locul lui Cristocea, accidentat

Min 39 - Cristocea primește cartonașul galben

Min 38 - Lazăr este și el avertizat

Min 35 - Cartonaș galben pentru Boutadjine

Min 33 - Lemnaru îl driblează pe Larie, dar șutează anemic și îi permite lui Balauru să rețină

Min 32 - Lungu șutează în blocaj

Min 23 - Dică trage mult pe lângă

Min 18 - Mitriță expediază o torpilă de la mare distanță, dar nu-l poate învinge pe Veselovsky

Min 13 - Balauru iese din poartă și degajează greșit, dar Boutadjine nu reușește să trimită balonul în poartă

Min 13 - Gavra este blocat excelent de Abrudan

Min 10 - Șutul lui Lemnaru de la 12 metri e blocat de Daminuță

Min 7 - Dică reia cu capul puțin pe lângă

Min 6 - Mitriță ia o acțiune pe cont propriu, șutează de la 17 metri, dar Veselovsky reușește să boxeze mingea

Min 5 - Mitriță trimite puțin peste, din afara careului

Min 4 - Șutul lui Daminuță cu exteriorul trece puțin alături

A început partida cu 50 de minute întârziere din cauza ploii torențiele de la Chiajna

Echipele de start:

Viitorul: Balauru - Manea, Larie, Mitrea, Toşca - Daminuţă, Lazăr - Mitriţă, Dică, Tănase - Gavra; Rezerve: Buzbuchi, Puţanu, Băluţă, Axente, Ţîru, Marin, Cârstocea

„U" Cluj: Veselovsky - Ciupe, Ninu, Abrudan, Târnăcop - Lungu, Bucşa - Boutadjine, Cristocea, Max Nicu - Lemnaru; Rezerve: Niculescu, Szilagyi, Calcan, Machado, Takacs, Neag, Borza