monitorulcj.ro Menu
Sport

Pugilistele Universității au cucerit argintul și bronzul

sursă foto: u-cluj.ro

Pugilistele Universității, Narcisa Mureșan și Raluca Popescu au obținut argintul și bronzul la finala Campionatului Național Feminin Junioare, Tineret și Senioare.

Competiția s-a desfășurat în perioada 28 august – 4 septembrie la Sala de box a AS Callatis Daewoo Box Club Mangalia. „Sunt fericită și cu titlul de vicecampioană. Sunt mulțumită că am ajuns până aici deoarece nu a fost un campionat ușor, iar adversarele au fost puternice. Fiind senioară meciurile sunt dure, dar am luptat cu tot sufletul. Promit să muncesc tot mai mult de acum pentru a ajunge locul 1”, a declarat Narcisa Mureșan, pentru site-ul oficial al clubului. Raluca Popescu a cucerit medalia de bronz la tineret în limitele categoriei  57 kg, după ce a pierdut în semifinală în fața lui Andreea Cioasnog, legitimată la CSM Iași. De asemenea, Narcisa Mureșan a boxat la categoria 64 kg, dar cedat în finală în favoarea lui Iulia Ghiță de la Steaua București.