monitorulcj.ro Menu
Sport

Mister 2-0 lovește din nou! CFR Cluj ajunge la 3 victorii consecutive cu Edi Iordănescu în Liga 1

CFR Cluj s-a impus cu 2-0 în fața celor de la Dinamo în etapa cu numărul 14 din Liga 1.

CFR Cluj a învins-o pe Dinamo Bucureşti cu scorul de 2-0 (2-0), joi seara, în deplasare, într-o partidă din etapa a 14-a a Ligii I de fotbal.

Campioana a tranşat disputa încă din prima repriză, când au marcat Gabriel Debeljuh (14), după ce Ricardo Grigore a alunecat lângă atacantul croat, şi Adrian Păun (44 - penalty), în urma unui fault comis de Ante Puljic asupra lui Debeljuh).

Dinamo a pierdut doi jucători importanţi în prima repriză, Aleix Garcia şi Ante Puljic, ambii accidentaţi. Dinamo a încheiat meciul în zece jucători, după Florin Bejan a primit al doilea cartonaş galben la ultima fază a meciului (90+3).

De la venirea antrenorului Edi Iordănescu, CFR Cluj a câştigat toate cele trei meciuri de campionat cu acelaşi scor, 2-0.  Clujenii au un bilanţ de şase victorii şi un egal în deplasare în acest campionat, fără gol primit în ultimele patru deplasări. Dinamo venea după trei victorii consecutive în campionat.